Obec Palárikovo
Navigácia
Úvod
Údaje o obci
História a pamiatky
Hasičský zbor
Obecná polícia
Služby
Šport
Organizácie
Cestovný poriadok

H U M O R

Odporúčame

» Vtipné tričká

------------------------------

» Super vtipné darčeky

------------------------------
» Domáce sirupy
------------------------------
» Hospic Palárikovo
------------------------------
» FB vtipné tričká
------------------------------
» FB super vtipné darčeky
------------------------------
» Bazár knihy
------------------------------
» Veterán club Palárikovo
------------------------------
Nájdete nás aj na...

Čítať tému
Obec Palárikovo » Obec Palárikovo » Obecný úrad
 Vytlačiť tému
Naše noviny
inzinier
V živote som zažil 2 veľké šoky. Prvý bol keď som pred 25 rokmi po štátniciach dostal povolávací rozkaz do Michaloviec a druhý keď som si našiel v schránke "Naše noviny". Jediné ospravedlnenie by bolo že obec z časového hľadiska nestihla pripraviť podklady na noviny a dala ich robiť prváčikovi na základnej škole čo dostal na Vianoce počítač. Pred 25 rokmi sme pripravovali študentský časopis a ten bol robený na neporovnateľnej vyššej úrovni ako tento zdrap čo som mal v schránke. Naozaj bolo potrebné meniť niečo čo je zabehnuté? Kebyže k lepšiemu, nepoviem nič, ale toto je otras. Nečitateľne, text rozhádzaný, zle pozalamovaný text, fotky čierne a ten hladký papier, no otras. To mi pripadá ako predvolebný leták ale nie ako noviny. Ako vravieval môj spolubývajúci z vojny "je to ako zle vybuvané lečo" Noviny nech robí naďalej ten kto to vie robiť a nie amatéri vo worde. Nový pán zodpovedný redaktor by si mal vstúpiť do svedomia a spýtať sa na čo bolo toto dobré? Kto si dovolí spracovať takýto zdrap pre obec so 4500 obyvateľmi, a ešte to nechať publikovať? To nechcem ani vidieť toho decka čo spracoval noviny jeho doterajšiu tvorbu. A aj on by sa mal zamyslieť či sa uberá správnym smerom a či by nebolo lepšie odpojiť počítač od elektrickej siete, pekne ho zabaliť do krabice a zaniesť do separovaného dvora. Bol by som rád kebyže si o 2 mesiace nájdem v schránke pôvodné noviny a nie tento omyl.
 
richo
Cakal som negativne reakcie, to nie je nic nove. Kolko ludi tolko chuti. Povodne som nechcel nejako extra reagovat pretoze vyhoviet sa naozaj neda vsetkym ale ked som to cele docital tak mi to nedalo. Tak aby som trosku dal veci na spravnu mieru. Ja osobne sa designu venujem aktivne nieco cez rok. Mam spolocnika, ktory sa designu a praci s grafikou venuje uz zopar rokov. Na tieto noviny som si zavolal aj jedneho omnoho skusenejsie grafika, ktory pracuje pre jednu reklamnu firmu v NZ, a ten ma za sebou uz naozaj slusne a fakt kvalitne portfolio. Vsetci traja sme dali hlavy dokopy a spravili sme design novin, ktory ma byt jednotny (nie XY stylov v celych novinach ako to bolo povodne), nema vyrusovat pri citani, pretoze prioritny je obsah,ktory je utriedeny do kategorii ...proste noviny mali design, ktory sa peknych par rokov nemenil ...... pokial mal niekto nejaky kreativny napad a chcel by nejako prispiet do tvorby Nasich novin, kludne ho moze aj mohol napisat. Nevidim dovod preco by sa nemohol prehodnotit. tolko asi k novinam.
Ale skor ma tu zarazilo ako pan inzinier zacal narazat takpovediac aj na moju osobu. Pokial ma nejaky problem s mojim "wordom" alebo "pocitacom" (mimo reci mam notebook co nemusi byt v el. sieti, to len aby bol pan inzinier v obraze ze uz aj take existuje) tak kludne nech sa zastavi za mnou aj osobne. Pocitacom sa venujem od zakladnej skoly, studium strednej skoly som mal zamerane k PC, a momentalne som uspesnym studentom Fakulty informatiky a informacnych technologii v BA. Popri tom som zamestnany v jednej firme, ktora sa zaobera webmi, a ma viacere uspesne webove portaly, kde je aj moja praca. Okrem toho riesim aj spominany design. Pokial ma pan inzinier chut, porozpravat sa o tom ako sa robi s "wordom", nech sa paci. Kludne nech sa za mnou zastavi.
Richard Rostecky
Smile
 
inzinier
Milý Richard.
Ďakujem ti za toto krásne ráno. Takto dlho sme sa ešte s kolegami nenasmiali ako po tvojej reakcii. Neviem kto si ale akosi ma to ani nezaujíma. Ale aspoň viem kto sa podpísal pod ten zdrap.
Zhrniem ti to do bodov:
richo napísal:
Vsetci traja sme dali hlavy dokopy a spravili sme design novin, ktory ma byt jednotny (nie XY stylov v celych novinach ako to bolo povodne), nema vyrusovat pri citani, pretoze prioritny je obsah,ktory je utriedeny do kategorii

Vy ste nespravili nový design? Vy ste nespravili nič. Tomu rozhádzanému textu s machuľami hovoríte design? Nemáte ani šajnu čo to je polygrafia. Dostali ste na vianoce počítače a tvárite sa ako kebyže máte polygrafické vzdelanie.

richo napísal:
Ja osobne sa designu venujem aktivne nieco cez rok.

To dajakému chlapcovi z dediny čo má rok počítač a nainštalovaný word dajú robiť niečo čo prezentuje dedinu a to sú dedinské noviny? Ja som si myslel že noviny robia ľudia s polygrafickým vzdelaním, ktorý tomu rozumejú.

richo napísal:
Cakal som negativne reakcie, to nie je nic nove.

Tak prečo robíš to čo nevieš a ešte aj čakáš negatívne reakcie?

richo napísal:
Mam spolocnika, ktory sa designu a praci s grafikou venuje uz zopar rokov. Na tieto noviny som si zavolal aj jedneho omnoho skusenejsie grafika, ktory pracuje pre jednu reklamnu firmu v NZ, a ten ma za sebou uz naozaj slusne a fakt kvalitne portfolio. Vsetci traja sme dali hlavy dokopy a spravili sme design novin,


To nemyslíš snáď ani zo srandy. Vy ste na tomto zdrape robil traja? Tak to je už silná káva. To obec má toľko peňazí že si dovolí zaplatiť troch fiktívnych grafikov na pár stranové čiernobiele noviny? Ako tak pozerám tvoje priezvisko tak je podobné starostovmu. Buď je to náhoda a keď nie tak to všetko vysvetľuje a viem odkiaľ vietor fúka a o čo tu ide. "veď niečo zbuchaj, daj tri hlavy dokopy, ako trojhlavý drak a občan to zaplatí". Či sa mýlim?

richo napísal:
Na tieto noviny som si zavolal aj jedneho omnoho skusenejsie grafika, ktory pracuje pre jednu reklamnu firmu v NZ, a ten ma za sebou uz naozaj slusne a fakt kvalitne portfolio.


Tak keď tieto noviny sú jeho slušné portfólio, tak to musí byť otras čo robí a radšej nech si ich ani nedáva do nového portfólia.

richo napísal:
momentalne som uspesnym studentom Fakulty informatiky a informacnych technologii v BA. Popri tom som zamestnany v jednej firme, ktora sa zaobera webmi, a ma viacere uspesne webove portaly, kde je aj moja praca.

A kedy potom stíhaš robiť Naše noviny? Či to robia ďaľšie 2 hlavy a tretia faktúruje? Ako som písal hore tak tento zdrap urobí prváčik na základnej škole lepšie. Ešte môj syn čo nemá ani šajnu o čo ide by to urobil lepšie. Lenže tu ide o úplne niečo iné.

richo napísal:
tak kludne nech sa zastavi za mnou aj osobne. Pokial ma pan inzinier chut, porozpravat sa o tom ako sa robi s "wordom", nech sa paci. Kludne nech sa za mnou zastavi.

A čo prídem, zazvoním a ty mi čo dáš po papuľi? Tak to vyznelo. Týchto facebookových inteligentov milujem čo v živote nedosiahli nič a hrajú sa na hrdinov čo zožrali všetku múdrosť sveta. Ty si pre mňa nič, si pijavica obecného rozpočtu. Som zvedaví či by si aj za Darňára robil nový design ako to nazývaš. Keď si taký hrdina tak napíš koľko trojhlavý drak zobral za to veľdielo. Ja mám svoj život, svoju rodinu, svoje deti a prácu v odvetví čo ty nemáš ani šajnu. Baviť sa môžeš tak s mojim synom ktorý je cca na tvojej vekovej úrovni.

To je odo mňa všetko.
Ing.
 
richo
No fajn, rad som si precital tvoje komenty..... a nestoji mi za namahu trapit sa so zdlhavou odpovedou. Ale podla toho co som si tu precital facebookový inteligent tu nebudem ja, a to sa podla toho co si tu napisal nezaprie. Pokial mas chut ma nadalej urazat tak sa aspon podpis, nech viem co si za chudaka.
Ale mimo reci, cena za grafiku je rovnaka ako bola doteraz, dokonca mensia pretoze nemusia cestovat za grafikom do inej dediny.
 
peter
vážený pán "inžinier",
v živote som stretol už kadekoho, ale vy ste dokonalým príkladom zakomplexovaného, egoistického a zaujatého blbca... Znova sa mi len potvrdilo, že inteligencia nerastie priamo úmerne s titulom. Som rád, že ste pred 25 rokmi boli taký úspešný v príprave spomínaného študentského časopisu, ale podľa všetkého ste zaspali na vavrínoch a v danej dobe!!! Rád by som sa pozrel na vaše "dielo". Súdiac podľa vašeho veku to bolo cca pred pol storočím. Len pre vašu informáciu máme tu 21. storočie a aj v tomto smere ( design a polygrafia ) sa toho dosť pomenilo. Jediné čo vám vadí, nie je ani tak inovácia novín, ale meno autora.
Od človeka hodného vysokoškolského vzdelania a so životnými skúsenosťami by som skôr očakával nezaujatú kritiku a keď už, tak možno nejakú tú radu - teda ak sa do spomínanej problematiky vyznáte tak ako to prezentujete.
Vám sa však týmto podarilo niečo, čo osobne považujem za odpad a spodinu ľudskej inteligencie... Vo vašom druhom príspevku a reakciách ste potvrdili to, o čo vám v skutočnosti ide - verejne zosmiešniť a zhodiť autora a to je celé vážený pane. V mojom uhle pohľadu ste dosiahli len toľko, že ste ukázali úroveň svojej inteligencie a charakter ( teda ak vôbec nejaký máte ).
Je mi z vás ZLE a zároveň je mi vás ľúto!!! Toto dokáže tvor, ktorý len včera zliezol zo stromu - vo vašom prípade ste vy asi len spadli a určite len preto, že ste siahali po hnilom ovocí.
Mimochodom na vašom mieste by som sa vrátil do čias ZŠ na hodiny slovenského jazyka - aspoň budete vedieť kam a kedy sa dávajú čiarky, rozlišovať i a y , ako štylizovať vety, nejakú tú priamu reč atď... pán dokonalý inžinier........

A dôvod prečo takto reagujem? Jednoducho nenávidím ľudskú hlúposť... Smile
 
inzinier
Peter.
Kto si, čo si mi je fuk. Tvoj úbohý život mi je ukradnutý.
Hodnotiť niekoho z jedného príspevku to dokáže len chudák čo sa hrá na inteligenta. Odhadujem tvoj vek rozumovo tak na 10 ročného chlapčeka či dievčatka čo zožralo všetku múdrosť sveta. Ja som poukázal na slabosť novín a ty sa tu hráš na psychológa a určuješ mi diagnózu. A ako tak čítam tvoju žlčovú reakciu tak som zaťal na 100% do živého a ani ma neprekvapuje že si ďalší člen rodiny a brániš svojich. Nechcem sa znížiť na tvoje dno úbohosti a nebudem ti tu nadávať. Ale ľutujem ťa a hlavne tvoje okolie že ťa trpia. A aby si bol v obraze, mne je jedno kto je autor, hlavne jeho meno a že je zrazu grafik. Mne išlo a ide hlavne ale hlavne o noviny. Za všetko čo som hore písal si stojím. Ale v jednom súcitím s tebou. Aj ja by som bránil svoju rodinu ako to robíš aj ty. Toľko k tebe a mladému začínajúcemu trojhlavému grafikovi som sa už vyjadril.
 
Drusilla
V Našich novinách je dôležitý hlavne obsah... pretože je o nás... o našich občanoch... áno je nový design, pretože svet sa hýbe dopredu... každé ráno, keď sa prebudíme, je niečo nové, niečo pekné... keby sme silou mocou chceli udržať staré tradície, dodnes by sme chodili do Prešporku na koni či tĺkli maslo doma.
Média sa pohli vpred, Naše noviny majú novú grafiku, ktorú robí Palárikovčan, jeden z nás, čiže sa šetrí čas, cesta i nemalé peniaze a v neposlednom rade, opäť niekto mladý ukázal čo vie a podelil sa so svojimi nápadmi. Ak sa to niekomu nepáči, nech Naše noviny nečíta a zisťuje si informácie a novinky v Jednote. Shock
 
mmmmm
noviny sú fajn,ale rada by som poukázala na fakt,že momentálne sú robené z papiera,ktorý sa dosť leskne.Mne osobne to neprekáža,avšak staršia generácia našich občanov si pri čítaní dávajú okuliare a vtedy je to dosť nepraktické,keď si tie noviny kúpi a prečítať ich nemôže. môj skromný názor. btw,nedávala by som tam toľko reklám Smile a ešte by som chcela vedieť jednu vec-v poslednom čísle,ak sa nemýlim,bola poviedka od slečny Rošteckej. Teoreticky má teda šancu na uverejnenie ktokoľvek?Alebo fungujeme ako rodinný podnik..?
 
Drusilla
ak "ktokoľvek" má poviedku ocenenú v súťaži Palárikovi následovníci (viac násobne), tak áno... ktokoľvek môže svoju poviedku uverejniť. Odmietam tvrdenie, že Naše noviny sú rodinný podnik, keďže publikujem vo viacerých periodikách, prečo by som nemohla aj v rodnej dedine.
S pozdravom Mária "Drusilla" Roštecká
 
inzinier
Drusilla napísal:
ak "ktokoľvek" má poviedku ocenenú v súťaži Palárikovi následovníci (viac násobne), tak áno... ktokoľvek môže svoju poviedku uverejniť. Odmietam tvrdenie, že Naše noviny sú rodinný podnik, keďže publikujem vo viacerých periodikách, prečo by som nemohla aj v rodnej dedine.
S pozdravom Mária "Drusilla" Roštecká


Ako krasne sa tu vsetci rostecki podpisujete. "JA ROSTECKY, JA ROSTECKA" to je hodnost? Ako kebyze to niekoho zaujima. Nase noviny sú už dávno neni nase. Oni su totiz "VASE" a ani by som sa necudoval ze si za tu publikovanu poviedku vo Vasich novinach dostala aj honorar. Ja si myslím ze v palarikovských novinach by mali byt informacie o diani v Palarikove a nie poviedky. Ale ked je to raz Vase tak je to raz Vase. Uz nech su tu volby.
 
Drusilla
Meno ako hodnosť, no ale pán inžinier... skor je to niečo, za čo sa nehanbím, a nikdy ani nebudem, ja som hrdá na svoje meno a vždy ho budem písať v plnom rozsahu. Hovorí sa tomu inteligentná komunikácia. Ale vy očividne seba dokážete iba titulovať. Prosím Vás, spíšte všetky svoje sťažnosti a prídite na budúce zastupiteľstvo, tam svoju tvár za inžiniera neschováte.
Mária "Drusilla" Roštecká 006
 
Prejdite na fórum:
Kreslený vtip - 19 týždeň
Chránená dielňa

Chránená dielňa

 VECTOR

Vám ponúka široký

sortiment reklamných predmetov, pracovných

odevov a ochranných

pomôcok, ale aj rôzny

reklamný textil vhodný pre ďalšiu potlač.

Ponúkaný sortiment

potlačíme vašim logom

s možnosťou uplatniť náhradné plnenie 2012

--------------------------

Posledné články
Futbal "A" - 8. kolo...
Futbal "A" - 7. kolo...
Futbal "A" - 6. kolo...
Futbal "A" - 4. kolo...
Futbal "A" - 3. kolo...
Karikaturista

Vlado Mach

PORTRÉTNA UMELECKÁ

 KARIKATÚRA

Ako nevšedný darček

k sviatku alebo iba tak,

pre seba!

0911 996 951

--------------------------