» Veterán club Palárikovo
Nájdete nás aj na...

Tenis Cup 2011 - Článok
Obec Palárikovo - Tenis Cup 2009 - Článok

Krásne slnečné ráno nasvedčovalo tomu, že na kurte v pivárni u Petra a Pavla v Palárikove sa v Deň Ústavy SR  niečo chystá.  16 športových nadšencov sa stretlo 1.septembra 2011 o 7.00 už na 3.ročníku o putovný Palárikovský TENIS CUP. Počasie prialo od rána a o 7.30 hod. organizátor Marek Tomšík s manželkou Jankou po krátkom príhovore starostu obce Palárikovo RSDr. Bernarda Rošteckého zahájil toto pekné celodenné športové podujatie. Zorganizovať tenisový turnaj bez pomoci sponzorov nie je však ľahká vec. Treba zabezpečiť kurt, poháre a ceny, občerstvenie pre hráčov a tím zodpovedný za hladký priebeh turnaja. Aj napriek kríze sa organizátorovi chránenej dielni Vector podarilo zabezpečiť dostatočnú finančnú i materiálovú pomoc od sponzorov. Verejnosť bola informovaná o nadchádzajúcom turnaji prostredníctvom plagátov, letákov, rozhlasu a internetu. Do turnaja sa nahlásilo max. počet hráčov 14 mužov a 2 ženy. Pre prvých 3 najlepších hráčov boli pripravené rôzne hodnotné ceny. Pani učiteľka PaedDr. Mirka Tóthová, pre ktorej športovcov sa robila zbierka, zabezpečila 6 mladých športovcov. Tí boli na poste podávačov loptičiek pekne zladení v rovnakých športových oblečeniach. Podávačom patrí veľká vďaka zato, že prišli a vydržali až do konca turnaja. Turnaj sa hral na 2 víťazné sety do 4 gemov, kde do pavúka boli nasadení 4 najlepší hráči z 2.ročníka. Po celodennom krásnom slnečnom počasí sa dostal turnaj k jeho koncu. O 17-ej hodine si sily zmerali vo finále Rudinský MárioKošírelová  Zuzana. Minuloročný víťaz  Rudinský Mário neobhájil predošlé víťazstvo a  putovný pohár odovzdal víťazke 3.ročníka a tým bola Zuzana Košírelová. Na tretom mieste sa umiestnil Mančík Ivan. Turnaj bol ukončený o 19.00 hod. odovzdaním cien pre víťazov. Tento rok si organizátor chránená dielňa Vector zdvihla latku ešte vyššie ako po minulé roky a chceli aby turnaj nebol len o zmeraní si síl športovcov ale hlavným účelom turnaja bolo vyzbierať vyššiu finančnú čiastku na nákup športových pomôcok pre 7-9 ročných začínajúcich športovcov v Palárikove, ako bolo v minulých ročníkoch. Avšak vyzbieraná suma z predaja reklamných predmetov s logom „TENIS CUP“  bola o niečo menšia ako v predošlých ročníkoch a po spočítaní financií bola dóza so 133,-€ odovzdaná pani učiteľke PaedDr. Mirke Tóthovej, ktorá za ne nakúpi potrebné športové pomôcky pre mladých začínajúcich športovcov.  Poďakovanie za tento krásny športový zážitok patrí hlavne organizátorovi chránenej dielni Vector v zastúpení manželov Tomšíkových, pretože turnaj bol zorganizovaný na veľmi vysokej úrovni. Postarali sa aj o občerstvenie vo forme raňajok a obed bol v duchu grilovaných špecialít, ktoré griloval sám usporiadateľ. Veľká vďaka patrí aj firme HEAD, ktorá darovala hlavné ceny pre prvých troch víťazov. Ďalej patrí veľké poďakovanie ostatným sponzorom, ktorí sa zapríčinili o to, že sme mohli uskutočniť už 3. ročník a bez ich pomoci by to nebolo možné usporiadať na takejto úrovni.

Sú to firmy:

Rudimed – zdravotné centrum, HKIzol, s.r.o., Kooperativa, Oravská horáreň, Wood-Les, s.r.o., Kima1, Walter – plastové oná a dvere, piváreň u Petra a Pavla, Grafity-sk.sk, Bonsens, Džesi Pub, POINFO, Dortun s.r.o., L+P Trafika, Stravovacie služby Slivoň, kvety FIORI, stavebniny Rolumi, Adriatrans, železiarstvo JaM, Ing. Monika Jančárová, pizzeria Cappone, café Pasccuci, bowlingclub300, firma Jankeje, kozmetika Tomšíková, Efektívne stavby s.r.o.

Víťazom gratulujem a teším sa na ďalší ročník o putovný Palárikovský Tenis Cup, ktorý sa uskutoční v roku 2012.