» Veterán club Palárikovo
Nájdete nás aj na...

Tenis Cup 2009 - Článok
Obec Palárikovo - Tenis Cup 2009 - Článok

Vzhľadom k tomu, že obec Palárikovo má dostatok kreatívnych ľudí a od myšlienky k činu nie je ďaleko, rozhodla sa chránená dielňa VECTOR zorganizovať  v Deň Ústavy SR putovný Palárikovský  TENIS CUP 2009, ktorého výťažok bude použitý na nákup športových pomôcok pre 7-9 ročných začínajúcich športovcov v obci Palárikovo. Zorganizovať tenisový turnaj nie je však ľahká vec. Treba zabezpečiť  kurt, poháre pre víťazov, ceny, sponzorov a hlavne športovcov ktorí majú chuť zúčastniť sa na tomto turnaji. Verejnosť bola informovaná prostredníctvom plagátov, rozhlasu a internetu. Maximálny počet hráčov bol stanovený na 16.  Miesta sa zaplnili už po niekoľkých dňoch. Nahlásilo sa 15 mužov a 1 žena.  V obci sa nachádza 1 tenisový kurt a to v Pivárni u Petra a Pavla, majiteľ pán Pálinkáš poskytol kurt k dispozícii na celý deň bez nároku na honorár. Po dlhých dňoch obtelefonovávania nádejných sponzorov sa podarilo organizátorovi zabezpečiť dostatok financií na chod turnaja. Podaktorí dali finančné ceny, iní zase vecné ceny. Turnaj  podporilo 23 sponzorov. Po privítaní usporiadateľom Marekom Tomšíkom za slnečného rána nastúpilo o 8.00 hod. 16 tenisových nadšencov do bojov o víťazstvo na turnaji. Najväčšou motiváciou bola hlavná cena - poukážka na  „Víkendový pobyt pre 2 osoby na Oravskej horárni pri Hruštíne“. Každý z prihlásených súťažiacich mal po zaplatení 10 € štartovného k dispozícii občerstvenie. Od rána bolo cítiť vo vzduchu športové napätie a hlavne vôňu smaženej cibuľky, ktorá bola súčasťou pripravovaného guláša pre súťažiacich a sponzorov. 50 litrov gulášu varil viacnásobný víťaz vo varení guláša p. Radovan Tomšík za odbornej pomoci 2 pomocníkov. O dobrú náladu sa postarali miestni DJ BoboDJ Pali. Pani učiteľka Mirka Tóthová, pre ktorej športovcov sa robila zbierka, zabezpečila 5 mladých športovcov. Tí boli na poste podávačov loptičiek, aby sa urýchlil celý turnaj. Hralo sa na1 set do 6 gemov systémom pavúka. V priebehu krásneho slnečného dňa  sa dvaja najlepší hráči prebojovali do finále, ktoré sa hralo na 2 víťazné sety. Po 18-ej hodine rozhodol o svojom víťazstve Juraj Vitek, ktorý zdolal ďalšieho finalistu Petra Kukana a odniesol si putovný pohár s poukážkou na víkendový pobyt v Oravskej horárni pre 2 osoby. Na tretom mieste skončil Roman Backa a štvrté miesto obsadil Ďuriš Peter. Organizátor spočítal vyzbieraný finančný príspevok  určený na nákup športových pomôcok pre 7-9 ročných začínajúcich športovcov v obci Palárikovo a výsledná suma bola 132 €. Poďakovanie za tento krásny športový zážitok patrí hlavne organizátorovi chránená dielňa VECTOR, pretože turnaj bol pripravený do najmenších  detailov a na vysokej úrovni.  Ďalej patrí poďakovanie všetkým sponzorom ktorý prispeli finančne či vecne na tento turnaj. Tešíme sa na ďalší ročník o putovný Palárikovský Tenis Cup, ktorý sa uskutoční v roku 2010.